تبلیغات
مجتمع فرهنگی آموزشی رستگــــاران چابهار - امنیت فرهنگی اخلاقی
 
مجتمع فرهنگی آموزشی رستگــــاران چابهار
هدف مهمی كه بسیار به مذاق اولیای دانش آموزان و دلسوزان شیرین می آید این است كه مدرسه برای دانش آموزان مأمن و پناهگاهی مصون از خطرات فكری ، جنسی و تربیتی باشد .

    دنیا به علت حضور دشمن قسم خورده بشریت ، شیطان ، آكنده از میكروب ها و آلودگی های گوناگون تربیتی است و همه ی ما وظیفه داریم پایگاهی امن و سالم از این گونه خطرات بر پا ساخته تا نونهالان و نورستگان در فضایی سلامت به رشد و بالندگی روحی بپردازند.

    قبل از برنامه ی علمی و پرورشی در مدرسه ، دقت و وسواس در این امور از دقت های ضروری در مدرسه می باشد .

    ماده 1: امن سازی مدرسه ، به منزله پیشگیری و مقابله با هر گونه ارتكاب خلاف شرع مبین اسلام از ناحیه هر یك از اعضای مدرسه می باشد .

    ماده 2: از معیار های مهم ، دقت به خصوصیات اخلاقی دانش آموز و والدین هنگام گزینش ورودی به مدرسه می باشد .

تبصره 1: ثبت محل آموزش سابق دانش آموز ، به شناخت بیشتر كمك می كند .

تبصره 2: دقت به نحوه حضور در اولین برنامه های مدرسه مانند مراحل پیش از ثبت نام ، آزمون و ... مهم است .

تبصره 3: در صورت مشكوك بودن به این كه دانش آموز و خانواده وضعیت سالمی دارند یا خیر می توان از مدرسه سابق اهالی محل و معرفین تحقیقات لازم را به انجام رسانید .

 

 ماده 3: فضای اخلاقی و برنامه های حاكم بر مدرسه بایستی به گونه ای باشد كه دانش آموز شخصاً رنگ و صبغه ی مذهبی پیدا كند .

    ماده 4: چگونگی وضعیت ظاهری ( كوتاه نمودن موی سر با ماشین – عدم پوشیدن شلوار لی و تنگ و چسبان عدم استفاده از لباس های نامأنوس با فرهنگ مدرسه ، همراه نداشتن لوازم اضافی در مدرسه و ... ) در تعهد نامه ثبت نام گنجانده و از اولین روز تا آخرین روز مدرسه ، در فضای مدرسه ، خارج از مدرسه و اردوها اعمال می گردد .

    ماده 5: به جهت نظم ورود و خروج دانش آموز در منزل و مدرسه ، ساعات كار مدرسه و همچنین زمان برنامه های فوق العاده علمی و پرورشی كتباً به اطلاع اولیاء رسانده می شود .

تبصره 1: یكی از وظایف مسئول تربیتی و مشاورین مدرسه دقت در ایاب و ذهاب و چگونگی همراهان دانش آموز در مسیر خانه و مدرسه می باشد .

تبصره 2: در صورت بی نظمی حضور در خانه یا مدرسه مسئولین مدرسه با والدین به صورت تلفنی یا حضوری برنامه دانش آموزان را بررسی می نمایند .

 

    ماده 6: مسئولین مدرسه بایستی تربیتی اتخاذ نمایند كه با لحاظ نمودن اصاله الاحتیاط از كلیه اقدامات داخلی بین دانش آموزان و مدرسه مطلع شده و از مشكلات و خطرات پیشگیری نمایند .

    ماده 7: مسئولین با ثبت حالات ، فعالیت ها و ... در پرونده مخصوص ، هر از چندی به بقررسی هنجار ها و نا هنجارهای رفتاری دانش آموز مبادرت نموده و اقدام به رفع معضلات احتمالی وی می نمایند .

    ماده 8:‌مكان استقرار دانش آموز در كلاس در تمام مقاطع و پایه ها با نظر مشاور مشخص شده و با لحاظ روحیات اطرافیان بعد از مدتی با مشاور ، مكان نشستن تغییر می یابد .

    ماده 9: برای جلوگیری بسیاری از مشكلات ، همراه داشتن مقدار مناسبی پول تذكر داده شده و مبالغ توسط مدرسه كاملاً نظارت می شود .

    ماده 10: نظر به انتقال سریع روحیات بین دوستان هم سن و سال علی الخصوص در سنین نوجوانی و جوانی مدرسه نظارت كامل و دقیقی بر رفاقت ها و دوست یابی دانش آموزان انجام میدهد و در صورت لزوم با رعایت جوانب تذكرات لازم به دانش آموزان ارائه می شود .

    ماده 11: با تقسیم بندی ستاد تربیتی مدرسه ، مسئولیت نظارت كامل بر فضای مدرسه به گونه ای انجام می پذیرد كه حتی كوچكترین مكانی ( دستشویی ها ، راه پله ها ، كلاسها هنگام زنگ تفریح ، مكانهای خلوت و... ) به عنوان نقاط كور از نگاه مسئولین برای دانش آموزان تلقی نگردد و همواره بایستی كلیه حركات و سكنات در منظر چشمان دقیق و هوشمند مسئولین باشد .

    ماده 12: نظارت و دقت و اطلاع از برنامه های داخل و خارج مدرسه در مورد دانش آموز كمك مهمی به برنامه ریزی تربیتی برای هر فرد می كند .

تبصره 1: مسئولین و مشاور مربوط به صورت مداوم و در ساعات شبانگاهی با منازل دانش آموزان ارتباط برقرار كرده به نحوی كه خانواده ها ، مشاورین را عضوی از خانواده تلقی نموده و برای مشاور هم ، زمان مبهمی در برنامه دانش آموز نداشته باشد .

تبصره 2: تأثیر پذیری نوجوانان و جوانان در محیط های غیر مدرسه ممكن است موجب بی فایده شدن طرح ها و برنامه های تربیتی مدرسه می شود بدین منظور با خبر گیری از دانش آموز ، اولیاء و اطرافیان حضور دانش آموز در انجمن های خارج از مدرسه ، هیأت ها ، جلسات ، كلوپ ها و باشگاه های مورد اطلاع قرار می گیرددرباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد اقلیمی
نویسندگان
نظرسنجی
دبستان رستگاران باقرالعلوم را چه طور دیدید؟


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :